TESLİMAT

ALICI’nın talepleri, sipariş sonunda teslimata hazırlanmak üzere işleme alınır. Siparişler, ödemesi tamamlandıktan sonra en geç 5 (beş) iş günü içinde kargoya verilecektir. Kargonuzun durumu, siparişinizin sonucunda size verilecek kargo takip numarası ile izlenebilmektedir.

Grev, lokavt, tabii afetler, salgın hastalıklar, ayaklanma, halk hareketleri, nükleer risk ve tehlike, savaş, istila, ihtilal, iç savaş, sabotaj ve yangın halleri gibi olağanüstü durumlarda ve alıcıdan kaynaklanan (adreste bulunmama, teslim alacak yetkilinin olmaması, alıcının adresten taşınmış olması, vb.) durumlarda teslimat süresi ve koşulları değişkenlik gösterebilir.

Ürünlerin teslimatı anında ALICI’nın teslimat adresinde bulunmaması ve adreste bulunan kişilerin teslimatı kabul etmemesi durumunda SATICI, edimini yerine getirmiş sayılacaktır. Adreste teslim alacak bir kimsenin olmaması durumunda kargo firması ile temas kurarak ürünlerin sevkiyatını takip ve temin etmek de yine ALICI’nın sorumluluğundadır. Ürünler, ALICI’nın belirttiği ve kendisinden başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, bu kişi/kuruluşun adresinde bulunmaması veya teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz. Bu hallerde ALICI’nın ürünleri geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünlerin kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI’ya iade edilmesinden dolayı oluşan giderler de ALICI tarafa aittir.

Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, SATICI’nın ürünü teslim yükümlülüğü sona ermektedir.

İPTAL

ALICI; siparişini iptal etmek istemesi halinde, siparişi kargoya verilmeden önce +902122012004  numaralı telefonu arayarak iptal talebini iletebilir.

ALICI, siparişi doğrultusunda kredi kartı ile ödeme yapmışsa en geç 3(üç) iş günü içerisinde iade işlemi kartına gerçekleştirilecektir. Kredi kartlı alışverişlerde SATICI tarafından iade gerçekleştikten sonra bankaya göre değişmekle birlikte işlemin kredi kartı ekstresine yansıma süresi 1-8 iş günüdür.

Havale/EFT vasıtası ile ödeme seçeneklerinde iade; ALICI’dan banka hesap bilgileri istenerek, ALICI’nın belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) yine havale/ EFT vasıtası ile yapılacaktır.

Kapıda ödeme işlemlerinde iptal durumunda ise ödeme gerçekleşmediği için herhangi bir iade söz konusu değildir.

İADE

ALICI, malın teslimat tarihinden itibaren 14(ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahip olup; bu kapsamda, yasal iade hakkı bulunmaktadır. Cayma hakkının, ilgili mevzuatta ve aşağıda belirtilen sürelere ve usulüne uygun şekilde kullanılmaması halinde, ALICI, cayma hakkını kaybetmektedir.

Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli, ALICI tarafından karşılanır.

ALICI, cayma bildirimini malın teslimat tarihinden itibaren 14 (ondört) gün içinde cayma hakkı süresi dolmadan www.bossindustrial.com adresinde yer alan iade / iptal seçeneği üzerinden yapabilir.

Satın alınan ürünlerin iade edilmek istenmesi halinde cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren 10(on) gün içinde faturanın arka kısmında bulunan iade formunun eksiksiz doldurulması ve ilgili ürünün faturası ile birlikte aşağıdaki iade adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Cayma hakkının kullanılması; ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

ALICI, sözleşme konusu malı teslim almadan önce muayene etmeli; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı malı kargo şirketinden teslim almamalıdır. Aksi halde, teslim alınan malın hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilmektedir. ALICI, teslimden sonra malı özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte fatura da iade edilmelidir.

ALICI’nın cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin SATICI’ya ulaştığı tarihten itibaren 14 (ondört) gün içinde SATICI, cayma hakkına konu ürün ve varsa malın ALICI’ya teslim masrafları da dahil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri iade edecektir. Bu ödemeler, ALICI’nın ürünleri satın alırken kullandığı ödeme aracına uygun bir şekilde ve ALICI’ya herhangi bir masraf veya yükümlülük getirmeden tek seferde yapılacaktır.

Ürün İade Adresi

BOSS INDSUTRIAL KİMYA SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

ADRES: Ziya Gökalp Mah Süleyman Demirel blv sinpaş iş modern 2. Etap d-21 Başakşehir