fbpx

MMA Yapıştırıcı nedir

MMA Yapıştırıcı nedir?
Metilmetakrilat yapıştırıcılar (MMA’lar) bir reçine ve sertleştirici içeren reaktif akrilik yapıştırıcılardır. Oda sıcaklığında çabuk kürlenirler ve kuvvet gelişimi hızlıdır. Sertleşme tamamlandıktan sonra, malzeme kesme, soyma ve darbe gerilmelerine karşı mükemmel direnç ile güçlü bir termoplastik oluşturur. Çoğu MMA yapıştırıcısı, bu mukavemet özelliklerini vermelerine yardımcı olan kauçuğu içerir.

MMA Yapıştırıcı ile ne yapıştıralabilir?
MMA yapıştırıcılar metal, mıknatıslar, plastik, cam, ahşap ve kompozit malzemeler dahil olmak üzere çoğu farklı malzemeleri yapıştırır ve kötü yüzey koşullarına (yağ kirliliği gibi) oldukça toleranslıdır. Yüksek mukavemet performansları nedeniyle, kaynak veya perçinlemenin yerini almak için sıklıkla kullanılırlar ve malzeme seçiminde daha fazla özgürlük sağlarlar. Farklı malzemelerin yapıştırılmasında ve bitmiş görünümün iyileştirilmesinde kullanılabilirler. Dahili kauçuk sertleştirme sistemi, diferansiyel termal genleşme ve büzülme ve termal şok ile başa çıkmak için gereken bir derece esneklik sağlar.

Nerede kullanılırlar?
Havacılık, otomotiv, kompozitler ve ulaştırma pazarı sektörlerinde sıklıkla ileri malzemelerin yapısal olarak yapıştırılmasında kullanılırlar. Ayrıca, hoparlörler ve elektrik motorları gibi öğelerin mıknatıslarının yapıştırılmasında da kullanılabilirler. Hızlı sertleşme hızları hızlı hareket eden bir üretim hattında istenir ve güçlülük performansı gerekenlerin üstünde ve ötesindedir.

“Ön Karışım” MMA yapıştırıcıları normal olarak statik karıştırma memeli kartuşlara paketlenir ve dağıtma tabancalarında veya otomatik dağıtım ekipmanlarında kullanılabilir. Bu ürünler ilave iyi boşluk doldurma kabiliyetine sahiptir. Hafif kıvamları ve tiksotropik reoloji, kolay dağıtım ve doğru uygulama sağlar.

BOSS INDUSTRIAL kimyagerleri, spesifik gereksinimlerinizi karşılamak için MMA yapıştırıcıları formüle edebilirler. Teknik bir danışmanla görüşmek istediğiniz veya daha fazla bilgi almak istediğiniz bir uygulamanız varsa, lütfen info@bossindustrial.com adresine başvurun.

MMA ürünlerimiz için LİNK’in tıklayınız.

Open chat
Nasıl yardımcı olabilirim?