Siz sayın müşterilerimizden tarafımıza gelen soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz. Aradığınız sorunun cevabı aşağıda yoksa lütfen info@bossindustrial.com‘a mail atınız.

Hızlı Metal Yapıştırma

Metali metale yapıştırma bir çok çeşit yapıştırıcı ile mümkün. Önemli olan yapıştırıcıdan ne istediğiniz? Hızlı yapıştırma, boşluğu doldurması mı? Yüksek sıcaklığa dayanıklı olması mı? Hızlı yapıştırıcılardan BOSS 5.13 ve BOSS 2.07 hızlı yapıştırma için ideal ürünlerdir.

Kırılan Plastik Eşyalarınız Nasıl Yapıştırılır?

Kırılan plastik eşyalarınızı (parçalarınız) hızlı bir şekilde yapıştırmak isteniyorsa Hızlı yapıştırıcılar (Siyanoakrilat) ile yapıştırılabilir. Yapıştıracağınız eşyanızın yapıştırılacak kısmının et kalınlığına göre ürün değişebilir ama Genel amaçlı bir ürüne ihtiyacanız varsa BOSS 5.13 ile rahatlıkla uygulama yapabilirsiniz.

Kumaş yapıştırıcısı

Kumaş yapıştırıcı için BOSS 5.07 jel ürünü rahatlıkla kullanılabilir. Yoğunluğu sayesinden gözenikli yüzeylerde mükemmel yapışma sağlar.

Plastik yapıştırıcı

Plastik bir malzemeyi yine plastik bir malzeme ile yapıştırmak istiyorsanız, önce kendinize bir kaç soru sorun.

  • Çok hızlı bir yapıştırma mı yapmak istiyorsunuz? Zaman sizin için çok mu önemli yoksa çok hızlı olmasına gerek yok 5 dakika veya daha fazla bekleyebilirim ama kuvvetli bir yapıştırıcı olsun.
  • Çok kuvvetli bir yapıştırma mı yapmak istiyorsunuz?
  • Yapıştırdığınız parçayı sonra tekrar sökmek istiyormusunuz?
  • Kaç derecelik bir ısıya dayanmasını istiyorsunuz?
  • Suya dayanıklı bir yapıştırıcı arıyorsunuz?
  • Plastiği plastikle mi yoksa farklı malzemeler ile mi yapıştırmak istiyorsunuz?

Genellikle hızlı yapıştırma yapmak istendiği sebebiyle herkesin aklına gelen ilk ürün grubu “Hızlı Yapıştırcılar” teknik adı ile “Siyanoakrilat Yapıştırıcılar veya halkın çok sık kullandığı Japon yapıştırcılar. Genellikle piyasada 2 TL ile 5 TL arasında satılan ürünler. Fiyatları sebebiyle algıda yanılgı oluşturduğu için çok sık satın alınırlar ama günün sonunda yapıştırdığınız parçayı tekrar ve tekrar yapıştırma zorunda kalırsınız ve aslında ucuz gibi gözüken ürün bir kaç kulanım sonrası aslında zaman ve kullanımdan dolayı daha pahalı olacaktır. Kağıt veya karton mu yapıştırmak istiyorsunuz o zaman ucuz gözüken yapıştırıcılardan alabilirsiniz, işe yararlar umarız ama bir kere yapıştırayım ve kemik gibi olsun istiyorsanız yapıştırıcınızı dikkatli seçmeniz gerekmekte. Halk dilinde plastik malzemeler kendi içerisinde bir çok gruba yarılır. PE, PP, PU, HDPE ve LDPE vs… eğer profesyonel bir kullanıcı iseniz o zaman üretim prosesinize göre bir ürün seçmeniz önemlidir. Ürün seçmekte problem mi yaşıyorsunuz. Teknik sorularınız için mutlaka iletişime geçin. info@bossindustrial.com veya 02122012004